7. detsembril toimus üle-eestiline avatud teadusringide päev

Eesti Teadushuvihariduse Liit korraldas esmakordselt 7.detsembril avatud teadusringide päeva, et juhtida tähelepanu loodus-, teadus- ja tehnoloogia (LTT) valdkonna huviringides õpitava olulisusele ning anda võimalikult paljudele lastele ja nende vanematele võimalus teadushuviringe avastada. 

Kokku avas oma uksed ligi 30 teadusringi üle Eesti ning valikus olid mitmeid erinevad tegevused nagu robootika, matemaatika, programmeerimine, füüsika, loodusmatkad ja palju muud. 

Maakondadest olid esindatud Harjumaa, Tartumaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Viljandimaa, Järvamaa, Hiiu maakond ja Pärnumaa. Kokku külastas huviringe üle Eesti umbes 400 inimest! 

Siinkohal tahaksime tänada kõiki korraldajaid ning samuti ka huvilisi üle Eesti, kes sellest toredast päevast osa võtsid. Uuel aastal uue hooga ning ootame juurde nii korraldajaid kui ka avatud teadusringide päevast osavõtjaid!

Pilte saab näha meie Facebooki lehelt  https://www.facebook.com/teadushuvi.ee/ või korraldajate enda Facebooki lehtedelt otsides #avatudteadusringid. 


Eesti Teadushuvihariduse Liit loodi 2016. aastal eesmärgiga koondada Eesti loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonna huvihariduse ja -tegevusega seotud osapooli ning aidata kaasa valdkonna arengule.

Eesti Teadushuvihariduse Liit kutsub lapsevanemaid ja noori kasutama püsiva huviringi leidmiseks kodulehte www.huviring.ee, mis koondab infot loodus-, teadus- ja tehnoloogiavaldkonna (LTT) huviringide kohta. Hetkel on lehel infot üle 290 LTT-valdkonna huviringi kohta üle Eesti, mis toimuvad nii koolides, huvikoolides kui raamatukogudes ja noortekeskustes.

Lisainfo:
Maria Lutsar
Eesti Teadushuvihariduse Liit
maria@teadushuvi.ee