Kui mõtleme oma nooremate pereliikmete kingituste peale, siis vaevalt, et pisikud meile meelde tulevad. Eriti sellised, mis kestavad pikalt ning võivad mõjutada ka elulisi otsuseid. Muidugi mõtleme häid pisikuid, mis on toredad ning aitavad lastel ja noortel on huvisid ja loomulikku uudishimu arendada. 

Kui Sinu lapsele meeldib õues mütata, tähti vaadata või ehitusklotsidega mängida, köögis eksperimenteerida või arvutis imeasju korda saata, siis kindlasti huvitaks neid ka looduse, teaduse või tehnoloogia valdkonna huviringid.

Eesti Teadushuvihariduse Liit on www.huviring.ee lehele koondanud infot enam kui 300 huviringi kohta, mis tegutsevad üle eesti ning nii eesti kui vene keeles. Need huviringid tegutsevad nii koolides, huvikoolides kui noortekeskustes, raamatukogudes ja mujalgi. Elektroonika, kosmose uurimine, looduse tundmaõppimine, robootika, programmeerimine, tehnoloogia, multimeedia, 3D-modelleerimine, keemia ja füüsika, matemaatika, fotograafia ja palju muud põnevat… Need on kõik valdkonnad, millega tegeletakse huviringides üle Eesti.

www.huviring.ee on mittetulunduslik koduleht, mille eesmärk on muuta info leidmine loodus-, teadus- ja tehnoloogiavaldkonna huviringide kohta senisest lihtsamaks.

2015. aasta andmetel Eesti Teadusagentuuri poolt läbi viidud uuringust oli üldhariduskoolides LTT valdkonna huviringe vaid ca 15% kõigist huviringidest. Selleks, et kõigil huvilistel oleks võimalus loodus, teadus ning tehnoloogia valdkonna huviringides osaleda on hädavajalik, et saaksime ka teada kohtadest, kus huviringe on puudu. Selleks võib otse ühendust võtta Eesti Teadushuvihariduse Liiduga näiteks meie Facebooki lehel või kodulehel www.teadushuvi.ee

Huviring.ee veebikeskonna on loodud Eesti Teadusuvihariduse Liidu ja Vaata Maailma SA koostöös ning keskkonda haldab Eesti Teadushuvihariduse Liit. Projekti toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ning Microsoft.