Reedel, 7. aprillil toimub Põltsamaal Eesti Teadushuvihariduse Liidu kevadkool. Üritusel saavad kokku liidu liikmed ja teised teadushuvilised, et üheskoos arutleda loodus- ja täppisteaduste huvihariduse hetkeseisu, kvaliteedi ja arengute üle.

Kevadkooli juhatab sisse Harald Lepiski juhendatud inspiratsiooniseminar, kus arutletakse selle üle, kuidas muuta teadusega seotud tegevusi noortele põnevamaks ning milliseid tulevikuoskusi on teadushuvihariduse kaudu võimalik arendada. Samuti saavad osalejad võimaluse kuulata Grete Arro ettekannet motivatsiooni teemadel ning uurida üheskoos, kuidas tekitada lastes teadlase uudishimu ning viia õpilasteni teadlase mõtteviis. Huvihariduse kvaliteedist tuleb rääkima Kaur Kötsi Eesti Noorsootöö Keskusest.

“Kevadkool pakub huvihariduse ja -tegevuse juhendajatele hea võimaluse kolleegide ja kaashuvilistega kokku saada ning kogemusi vahetada, et üksteiselt ning ettekandjatelt õppida ja tõsta seeläbi ühiselt Eesti teadushuvihariduse kvaliteeti,” ütles Teadushuvihariduse Liidu juhatuse liige Heilo Altin.  

Üritust toetati Euroopa Regionaalfondi TeaMe+ tegevustest.

Rohkem infot Eesti Teadushuvihariduse Liidu ja kevadkooli päevakava kohta leiab http://www.teadushuvi.ee/liikmed/kevadkool-07-04-2017

Eesti TEADUSHUVIhariduse Liit (Estonian STEM Education Union) loodi 2016. aasta jaanuaris. Liidu eesmärk on koondada Eesti loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonna (sh IT) huvihariduse ja -tegevuse pakkujaid ning valdkonda arendada.