Hea Eesti Teadushuvihariduse Liidu liige, sõber ja koostööpartner!
Kutsume osalema Eesti Teadushuvihariduse Liidu Üldkoosolekul ja Kevadkoolis, mis toimub 07.-08. juunil 2019 Voore puhkekeskuses, täpsem päevakava allpool.

Kahe päeva jooksul anname ülevaate Liidu 2018. aasta tegevustest ning räägime ja arutame 2019. aasta plaane. Räägime nii koolitus- ja koolitamise võimalustest ning sellest, kuidas teadushuviharidust populariseerida.

Teisel päeval kirjeldab Arko Olesk oma ettekandes eri põhjuseid, miks LTT huviharidus (ja LTT laiemalt) avalikku tähelepanu vajavad ja strateegiaid, kuidas seda saavutada (olgu siis meedia, sotsiaalmeedia või muude vahendite kaudu). Arko Olesk on eesti teadusajakirjanik ja mõttesportlane ning ta oli ajakirja Tarkade Klubi peatoimetaja (2007–2011) ja ajalehe Postimees teadusajakirjanik (2011–2016). Hetkel on Arko Tallinna Ülikooli  teaduskommunikatsiooni lektor.

Kevadkooli päevakavasse mahub ka metsaretk ja saunad!

Registreerimine on läbi

AJAKAVA

07. juuni 2019

13.00-14.00 saabumine ja lõuna
14.00 Eesti Teadushuvihariduse Liidu Üldkoosolek 
Päevakava:

Kevadkool jätkub ...
  • kell 17.15 Metsaloeng koos Vahur Sepaga, 1,5 tundi.

Vahur Sepa loenguid on raske loenguteks kutsuda, sest olles ise jääger ja eluaegne loodusmees, oskab ta jutustada ja oma jutustuste läbi vestlusse haarata kogu publiku, muuta arusaami jahindusest, jäägerlusest ning harida meid, olles võtnud kaasa loomanahkasid, samblaid, hambaid ja kihvasid, mis mets ta teele on toonud.

  • kell 19.00 Õhtusöök ja vestlused
  • kell 19.30 Saun ja vestlused jätkuvad
Meie kasutuses on soome saun, sooja veega kümblustünn ja suitsusaun ning lisaks ka välibassein.

Laupäev, 08. juuni:
  • kell 8.00-9.00 - hommikusöök 
  • kell 9.00 - jätkame eelmiste seminaride arutelu teadushuviga seotud väärtuste osas
  • kell 9.30  - arutelu: 2019. aasta koolituste plaan. Milliseid koolitusi vajaksid? Milliseid koolitusi oleks valmis ise teistele pakkuma? 
  • kell 10.30 - ülevaade toimunud üritustest ja kommunikatsioonist seal. Räägime, kuidas Liitu tutvustasime üritustel ning mida sellest õppida on.
  • kell 11.20 - Arko Olesk (Tallinna Ülikool) - Kuidas teadust inimestele selgeks teha? Miks peaks LTT fookuses olema meedias? Mida teha ja mida mitte teha?
Kevadkool lõpeb kerge lõunaga umbes kella 13.00

------------

. Palun anna enda osalemisest/mitteosalemisest Üldkoosolekul ja Kevadkoolis märku hiljemalt 29.05 kell 16.00 SIIN.

Kui Sa juba tead, et sul ei õnnestu osaleda, siis:
- palun märgi kindlasti ka oma mitteosalemine SIIA.
- volita võimalusel kedagi teist Üldkoosolekul otsuseid vastu võtma - volituse vorm selleks on kirja lisas.

Eesti Teadushuvihariduse Liidu Kevadkool 2019 osalustasu inimese kohta on 10 eurot (nii liikmetele kui mitteliikmetele). Osalemistasu katab majutuse ja toitlustuse. Kui soovite, siis osalised on oodatud oma organisatsioonist kaasa võtma noori, kes saavad osaleda tasuta.

Osalustasu palume kanda hiljemalt 29.05.2019 MTÜ Eesti Teadushuvihariduse Liit arvele EE262200221063602677, Swedbank koos märkega: Kevadkool ja kelle osaluse eest tasuti (osaleja nimi).  

Kui registreerunuid on rohkem kui vabu kohti, jätab Liit endale õiguse üleregistreerimised tühistada ja registreerimistasu makstakse sellisel juhul tagasi. 

Kui sa tead kedagi, keda võiks Eesti Teadushuvihariduse Liidu Kevadkool huvitada, siis saada kutse ka neile!

 

Peatse kohtumiseni!